Projekt sdružující české djs, kteří hrají kvalitní undergroundovou hudbu. Novinky a hudba přímo od djs, videa a pravidelné podcasty. Techno / Minimal / House / Acid / Bass

HOME   |   DJS   |   NOVINKY   |   HUDBA   |   PODCASTY   |   CLCK VIDEO   |   GALERIE   |   KONTAKT
Všichni DJs
Uživatel Heslo

Poslední novinky

   
30.07.Keep Smilin´
Výskyt

Praha

Stay.ONE

Vlastním jménem Jakub Kroutil, narozen léta páně 1986 v Brně. O hudbu jako takovou se zajímal již od dětství, když vyrůstal na starých rockových klasikách jako Led Zeppelin, Queen, Kiss, aj. Jako první "elektronická" hudba ho někdy na základní škole zasáhl Hip-Hop, u kterého ho už tenkrát velmi fascinoval djing.

Vše se zlomilo někdy kolem roku 2002, kdy na střední škole začal poznávat lidi, kteří už tenkrát holdovali technu. Nechal se zlákat a po nějaké době poslechu tohoto stylu z různých kazet a rádiových show, na podzim roku 2003 navštívil svoji úplně první párty - Orion Hall. Natolik se mu ta hudba zalíbila, že jí naprosto propadl. A jelikož v té době žil v Brně, kde halové techno párty jen kvetly, stal se z něj pravidelný návštěvník snad všech těchto eventů. Oblíbil si tvrdší energické techno, tenkrát propagované dji jako Chris Liebing, Marco Carola, Adam Beyer, Ben Sims, Johannes Heil, Dave Clark, Space Djs, Dj Rush a mnohými dalšími. Postupem času vyhledával čím dál tím tvrdší hudbu a po boomu hardtechna byl ovlivněn i tímto stylem. Další zlom v jeho hudebním cítění nastal kolem roku 2008, kdy se k němu dostaly nějaké minimalově nahrávky a kouzlem tohoto pomalejšího stylu elektronické hudby je ovlivňován dodnes. 

Po celou dobu jeho "party people kariéry" ho velmi zajímal djing a toužil po tom proniknout do jeho tajů a zjistit, jak to všechno vlastně funguje. Měl tu možnost si u kamarádů, kteří vlastnili gramofony, vyzkoušet své první mixy. Ale to pravé přišlo někdy v roce 2007, kdy si jeho kolega z práce a blízký kamarád koupil gramofony a Jakub k němu chodil zkoušet a trénovat své mixy. Tou dobou se začal i více zajímat o digitální djing a zkoušel si mixovat i v počítači pomocí softwaru Traktor. Ovšem největší a nejpodstatnější zlom nastal roku 2010, kdy se přestěhoval do Prahy a zde se také začal djingu věnovat naplno.

V současně době se prezentuje aktuálním hutným technem a minimal technem, je nejvíce ovlivňován švédským soundem, produkovaným nejen jeho nejznámějším zástupcem Adamem Beyerem, ale i celým jeho labelem Drumcode. V jeho setech můžete slyšet i prvky západního německého soundu. Hraje ze softwaru Traktor Pro, dvou Traktor Kontrol X1 a ext. mixu.

Oblíbení djs a producenti kteří jsou zároveň i inspirací :
Adam Beyer, Richie Hawtin, Pan-Pot, Joel Mull, Joseph Capriati, Cari Lekebush, Paul Ritch, Christian Smith, Alan Fitzpatrick, Gary Beck, Patrick Siech, Sam Paganini, Sasha Carassi, Chris Liebing, Dustin Zahn a spousta spousta dalších...