Projekt sdružující české djs, kteří hrají kvalitní undergroundovou hudbu. Novinky a hudba přímo od djs, videa a pravidelné podcasty. Techno / Minimal / House / Acid / Bass

HOME   |   DJS   |   NOVINKY   |   HUDBA   |   PODCASTY   |   CLCK VIDEO   |   GALERIE   |   KONTAKT
Zpět na DJ profil
Uživatel Heslo

04.05.2016 - CLCK

Interview w/ DaRoot

V 68. díle CLCK Podcastu vám představíme liberecko/jabloneckou postavu, která už nějakých pár let stojí za značnou částí parties, koncertů a jiných kulturních akcí na Liberecku.

Je dlouholetým členem severočeského uskupení Experimental Cabaret, milovníkem všech možných žánrů a propagátorem pojmu "Téňo". Řeč není o nikom jiném než o Petru Kořínkovi, který vystupuje pod pseudonymem DaRoot. Slovo dalo slovo a tak tu máme po dlouhé době opět rozhovor s hostem.

 

Ahoj Petře, začneme klasickou první otázkou: Jak ses dostal k muzice, jaké byly tvoje začátky?

 

Ahoj! Jednoduše, moje první mejdany s elektronikou byly mejdany s Experimental Cabaret, s partou jsme na ně chodili... Do roka jsem si pořizoval gramce a pak se i připojil k EC.

 

To bylo roku 2003, je to tak? Co mi můžeš říct o EC dneska? Funguje pořád ve stejném složení? Kdo všechno ho tvoří? Vím, že máte široký žánrový rozptyl - takže kdo se v současnosti věnuje jaké hudbě?

 

Složení je stále stejný. Začali spolu hrát Czervas a Dawe, brzy k sobě přibrali Hajnátora, pak Matěje Ošance, který dnes vystupuje pod jménem Dysko a v poslední řadě mě. V tomto počtu jsme prošli značným vývojem.

Úplně na začátku hrál Dawe techno, což jsem já ani nezažil. Nicméně co já vím, točilo se to vždy kolem breakbeatu (Hajnátor a já) a dnb (Czervas, Dawe i Matěj). Potom jsme s Hajnátorem začali přesedlávat na electro a rovný beaty, přičemž druhá část přibrala dubstep. Nicméně s Hajnátorem jsme spolu s electrem a nástupem tvrdý rovný muziky hledali rovnováhu v bigbeatu a triphopu. Po delší době rovných beatů se k nám přidal i Czervas.

Dnes se snad poprvé (výjimkou je Dawe, jenž si stále užívá v podstatě jen dnb a dubstepu) soustřeďujeme "všichni" na takřka stejnou muziku. To je to naše tzv. TÉŇO. Hledáme tenkou hranici mezi technem, deep housem, tech housem i minimalem. Minimal je asi to pravé slovo. Vznikla nám tu jakási neoficiální sekce TÉŇO PARTA.

 

Slovo minimal bych v dnešní době možná používal opatrně... :)

 

Používám to z "dob starých". Ale rozumím. Jako EC hrajem chillout/triphop, breakbeat/bigbeat/hiphop, house/electro, dnb/dubstep a "Téňo" nebo funky. K celému EC rozsahu si můžu přidat další škatulky, jako jsou oldies, electroswing, rock a jiný kytary, nebo i disco či rock'n'roll. Ale ono to může vyznít i blbě pro někoho, kdo nás neslyšel hrát na víc jak 10 akcích nestejného typu. Já osobně se považuju za extremistu.

Jinak ty oldies a tomu podobný... Řekněme, že to hraju jen pro zpestření. A mám i zásady a přísnej nepopsatelnej metr. Něco prostě nezahraju a něco moc rád. A taky se rád předvádím tím, že míchám zdánlivě nemožné kombinace... Tak hlavně proto.

 

To už je slušný záběr. Sám už jsem tě ostatně slyšel dle situace hrát věci od oldies až po dub techno. Určitě tě taky spousta liberečáků zná jako člověka, co stojí za projektem TIMEBREAK. O co vlastně jde? Děláš to sám nebo se vás na tom aktivně podílí víc? Chystá se něco v dohledné době?

 

TIMEBREAK dělám s Ondrou Salanským, začínali jsme jako "Support Your City" a dělali jsme akce SUMMER JAM, kam jsme zvali jen lokální interprety. Byli jsme celkem úspěšní, ale ještě jsme neuměli moc stavět rozpočty. Další naší stanicí byl SPRINGBREAK, kdy jsme se podíleli na prvních dvou ročnících, které dle mého nebyly dosud překonány, nicméně po neshodách v realizačním teamu jsme se osamostatnili a tak začal TIMEBREAK.

Už se nesoustředíme jen na lokální interprety. Snažíme se dělat různé věci. Zrovna začínáme novou sezonu Beach Clubu na liberecké přehradě, kde máme fajn možnosti i zázemí, jen musíme být opatrní s výběrem interpretů, především skrze žánry. Zde se bohužel bojím, že djským eventům odzvonilo... tedy ve srovnáni s loňským rokem. Děláme program na veřejném místě blízko centra a musíme tomu trochu přizpůsobit celý koncept. Není to o tom dělat mainstream, ale o tom nedělat pravý opak. Techno a tomu podobné věci už zde zazní jen zřídka.

Pravděpodobně se v příští zimní sezoně opět vrátíme ke konceptu "Lyžák, který svět neviděl" a uspořádáme zájezd na hory s nejen hudebním programem.

 

Akce děláte i mimo Liberec a Jablonec? A na jakou nejbližší akci se můžeme těšit?

 

Na konkrétní lokace se neomezujeme, ale vzhledem k tomu, že tu máme lepší kontakty, tak ano, vlastně téměř jen Liberec.

Co se nejbližších akcí týče, nevím jestli mohu. Týká se to Beach Clubu a nemáme ještě uzavřený program. Rádi bychom ho zveřejnili vcelku. Nicméně můžu zveřejnit svoje solové a EC eventy:

 

6.5. Festival Současného Divadla WTF - Malé Divadlo - Liberec

1url.cz

*

13.5. SILENT DISCO - BAR HABAŇERO - Litoměřice

1url.cz

*

14.5. EC Téňo Parta - Prostor Pod Povrchem - Slaný

1url.cz

*

21.5. AHOJ KINO - KINO - Lomnice nad Popelkou

1url.cz

 

Tak teď zase zpátky k tobě - Co tvoje současné solové aktivity? Dáváš jim přednost nebo se zaměřuješ spíš na akce pod hlavičkou EC nebo TB? A co produkce? Máš něco v plánu?

 

Co se týče produkce, ještě bych se rád vrátil k EC. Matěj Ošanec - Dysko - má za sebou už nemalé zkušenosti s produkcí. Už to bude skoro rok, co Hajnátor a Czervas nabírají sami i s pomocí Matěje zkušenosti vlastní... A věřím, že se tu rýsuje něco velkýho.

Já osobně už nějakej pátek vím, že tohle není moje cesta. Asi by mě to i bavilo a z jistýho úhlu pohledu je to taková skoro povinnost... Nicméně s mým záběrem a časovým vytížením skrze zaměstnání a aktivity TB a dje vůbec, si nedokážu představit, kdy bych měl něco tvořit.

Navíc cítím svoje nadání spíš v selekci a mini kompilacích, co se hodnoty odkazu dje týče.

 

Rozumím. Každopádně EC live zní zajímavě. Jsem zvědav, co kluci vytvoří. Co bys mohl říct ke svému mixu pro CLCK?

 

Vybral jsem z toho svého Téňa řekněme to nejsvižnější, aby to nebyla pohádka a trochu to jelo.

 

A co nějaké poselství na závěr? :)

 

Dobře... Ve světě dje není nic lepšího, než "opravdu vhodná" píseň na přání. A možná ještě jedna taková věc... Že nejvíc mě kdy ovlivnil Hajnátor.

 

Tak za mě je to vše, měj se pěkně a díky moc za rozhovor!

 

Já taky děkuju!

 

Ptal se Skaph, květen 2016

Foto: LifeFactory

 

Tracklist

Martin Buttrich - Earth of Foxes (Original Mix)

Stephan Bodzin - Sungam (Fur Coat Remix)

Hands Free - 0.10 (Balcazar & Sordo, Kosmas Remix)

Oliver Hunteman - Decks & The City (Original Mix)

Pedro Martins - Lusitana (Jorge Martins Remix)

Pete Oak - Apollo (Original Mix)

Pedro Martins - Space Travel (Original Mix)

Rodrigues Jr. - Rubbo Swingo (Original Mix)

Spektre - Pillar Of Autum (Original Mix)

 

Mixcloud / www.mixcloud.com
Facebook / www.facebook.com
IDJ / www.idj.cz

EXPERIMENTAL CABARET / www.facebook.com

TIMEBREAK fb page / www.facebook.com