Projekt sdružující české djs, kteří hrají kvalitní undergroundovou hudbu. Novinky a hudba přímo od djs, videa a pravidelné podcasty. Techno / Minimal / House / Acid / Bass

HOME   |   DJS   |   NOVINKY   |   HUDBA   |   PODCASTY   |   CLCK VIDEO   |   GALERIE   |   KONTAKT
Zpět na DJ profil
Uživatel Heslo

22.06.2016 - CLCK

Interview w/ Citty

Mix pro 71. díl CLCK Podcastu připravil pražský producent a hudebník Martin Vodička, známější pod jeho uměleckým jménem Citty. Je propagátorem modulárních syntezátorů, pořadatelem řady eventů se zajímavými zahraničními jmény, má za sebou roky vystupování jako polovina svého druhého projektu Insect Elektrika, které má na kontě přes 200 vydaných tracků. A i proto, že jeho mix pro CLCK je live set z modularu plný jeho nevydaných tracků, byla by škoda ho trochu nevyzpovídat a zjistit o tom všem víc...

 

 

Ahoj Martine! Prozraď nám, jak ses dostal do bodu, kdy ses rozhodl začít dělat vlastní věci a vystupovat.

Vlastni techno-projekt jsem chtěl mít už dlouho, občas jsem i něco zkoušel dělat, ale nebyl jsem s tím dlouho spokojený. Až jednoho dne jsem objevil svět modularu, což zformovalo můj projekt Citty.

 

Hrál jsi vždy čistě live nebo sis zkusil i djing?

Jako dj jsem nikdy nehrál, občas výjimečně něco pustím, ale ne, že bych si za tím úplně stál a nějak mě to naplňovalo. Spíš ta produkce.

 

Co v současnosti používáš při produkci?

K produkci používám kromě svého modularu další HW nástroje, jako Analog 4, Jomox 888, Vermonu, Octatrack a mnoho dalších.

 

Jak tvoje tracky obvykle vznikají?

Nahraju kick drum, pak vytvořím obvykle na modularu hlavní zvuk a ten nahraju v celé délce tracku. Vlastně skoro všechny zvuky nahrávám v dlouhé délce a pak to jen podle potřeby stříhám a mixuji.

 

Máš za sebou spoustu vydaných i nevydaných tracků pod hlavičkou svého druhého projektu, ale co Citty? Chystáš v dohledné době nějaký release? Materiál už by určitě byl...

Materiálu už mám celkem dost a release chystám, ale nechci být zatím konkrétni :)

 

Můžeš nám popsat svůj setup? Vystačíš si při vystoupení jen s modularem nebo ho doplňuješ dalšími nástroji?

S timto nástrojem je to náročné. Mám na něm připravené 2 základní patche (zvuky) které měním na místě a improvizuji. Je to obrovské oživení livka, ale samozřejmě větší sílu má na produkci, ale obvykle nahrávám jen jeden zvuk v jednu chvíli, lze nahrát od kicku po drone a pad úplně všechno. Přimo na mém. Takže master clock mám v Analog 4, který jde s modularem, Jomoxem 888 a MFB Tanzbar Lite do mixu odtud dále do Octatracku, kde dělám master effecty a dále BBE Maximizer a ven.

 

Všiml jsem si, že v Praze pořádáš nebo spolupořádáš i workshopy zaměřené na modulary. Je to čistě tvoje iniciativa nebo za tím stojí víc lidí? Je to spíš pro ty, co znají alespoň základy nebo se je tam může naučit i člověk, co v životě modular zblízka neviděl a chtěl se naučit, jak to celé funguje a jak se s tím pracuje?

Minulý workshop, který jsem dělal, byl právě spíše zaměřený na lidi, kteří nemaji žádné zkušenosti a vlastně ani neví co to je, aby si pak dokázali představit trošku co to dělá a proč. Byl jsem hodně nadšený z návštěvnosti minule a další díl určitě bude. Nápad to nebyl přímo můj ale kamarádky, co pořádá akci Be Analog, ale mělo to vážně ůspěch. Lidi to zajímá víc a víc.

 

Co tvoje ostatní aktivity? Věnuješ se stále pořádání parties? Můžeme se těšit na nějaké zajímavé jméno?

Parties děláme pořád a lze se těšit na super jména. Minulá party byla s umělcem MODVS z labelu Hypnus a bavil mě nejvíc ze všech, koho jsme zatím na techno pozvali.

 

Kde tě můžeme v nejbližší době slyšet?

Následujici hrani mám na Pohodě 9.7 a další jsou v jednání :)

 

Díky za rozhovor!

 

Ptal se Skaph, červen 2016

Foto: StevePhoto

 

Citty on Soundcloud / soundcloud.com
Citty on Facebook / www.facebook.com